Natasza Piskorska

Urodzona w Szczecinie, studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom w 2000 roku. Od 1995 roku mieszka i tworzy w Toruniu. Tworzy własne ilustracje rzeczywistości, w której życie codzienne, z poczuciem humoru, przeplata się ze światem wyobraźni i snów. Inspiracją artystki może stać się dosłownie wszystko, spacer, rozmowa, sceny z życia codziennego. Obrazy Piskorskiej są bardzo osobiste, a przy tym otwarte na interpretację. Wzruszające i wywołujące uśmiech odbiorcy. Używa śmiałych barw i pociągnięć pędzla. Nie unika mocnych kontrastów. Postacie w jej obrazach śmiało odrywają się od ziemi, koty nabierają cech ludzkich i grają na fortepianie, ptaki i ryby nawiązują kontakt z postaciami, pary tańczą na dachach – zwykle są to dachy Torunia. Jej prace są dobrze znane mieszkańcom Torunia. Kamienice, bramy, ratusz, toruńska starówka stale powraca na płótna artystki, często ukazane w zaskakującej perspektywie.
Wiele z nich znalazło miejsce w kolekcjach prywatnych, zostało podarowanych przez prezydenta miasta, czy też zakupionych przez turystów pragnących zabrać ze sobą unikalną pamiątkę. Kilkaset obrazów jej autorstwa znajduje się w prywatnych kolekcjach praktycznie na całym świecie , poczynając od Kanady i Stanów Zjednoczonych Ameryki, poprzez Portugalię, Anglię, Francję , Włochy, Chorwację, Holandię, Niemcy, Norwegię, Finlandię, Polskę, Chiny kończąc na Australii.
Natasza Piskorska tworzy także obrazy na ścianach toruńskich kamienic i podwórek. Maluje wnętrza znanych pubów i restauracji, jak „Zezowate Szczęcie” , ulubione miejsce lokalnej bohemy. Aby poznać twórczość artystki warto wybrać się też do restauracji „Katarynka” w Bydgoszczy, gdzie na sufitach zagościły małpy i papugi, a na ścianach obrazy. Jej malarstwo na stałe zagościło też w hotelu „Spichrz” w Toruniu oraz „Hulanka” w Pawłówku pod Bydgoszczą. Hotel „Petit Fleur” w Toruniu prowadzi stałą wystawę i sprzedaż obrazów. Natasza Piskorska maluje, rzeźbi w drewnie i glinie, ilustruje książki, projektuje. Można ją spotkać na toruńskich ścieżkach, gdy jeździ na rowerze z bagażnikiem pełnym obrazów.